Zdolność kredytowa

Wskaźniki, które sprawdza bank

Wspominałam ostatnio o wskaźnikach płynności finansowej CR i QR, które są sprawdzane przez banki przy ocenie zdolności kredytowej Twojej firmy. Przyjrzyjmy się jeszcze kilku innym wskaźnikom, które mogą okazać się przydatne w twoich staraniach o pozyskanie zewnętrznego źródła finansowania.

Kredytowanie  to jedna z podstawowych możliwości pozyskania kapitału niezbędnego do rozwoju firmy. Zanim rozpoczniesz starania o kredyt szacujesz wstępnie możliwości kredytowe własnej firmy, także i w tym przypadku oprócz rentowności działalności bierzesz pod uwagę swoją wypłacalność pod kątem kredytu, czyli nie tylko terminową spłatę pożyczonego kapitału, ale też  możliwości spłaty odsetek, które powiększą  koszty twojej firmy. Bank też zechce to sprawdzić, korzystając między innymi z narzędzi do analizy płynności finansowej.

Czytaj dalej →

Przepływy pieniężne, Zdolność kredytowa  . 0

Czy sprawdziłeś już swoje wskaźniki płynności CR i QR?

Jak z pewnością zauważyłeś, wysokość omówionych w ubiegłym tygodniu wskaźników płynności w Twojej firmie, przy jednoczesnym uwzględnieniu specyfiki działalności i warunków zewnętrznych,  w pewnym stopniu odzwierciedla wypłacalność twojej firmy. Pamiętaj jednak, że z uwagi na to, iż wskaźniki te są statyczne,  liczone na określoną chwilę i na dany moment w czasie , nie uwzględniają całej dynamiki działania i nie mogą być  jedynymi wyznacznikami płynności.

Czy warto więc z nich korzystać? Czytaj dalej →

Przepływy pieniężne, Zdolność kredytowa  . 0

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!