Konkursy i nagrody

Jeszcze o konkursach, nagrodach ciąg dalszy..

Chcesz wiedzieć więcej na temat nagród, konkursów – Zapoznaj się z interpretacją; IPPB4/415-618/11-4/JS

Opisane przez spółkę działania mają charakter konkursu, a nagrody wydawane uczestnikom w ramach programów podlegają opodatkowaniu 10% zryczałtowanym podatkiem dochodowym zgodnie z art. 30 ust. 1 pkt 2 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych.

Konkursy i nagrody, Podatek dochodowy od osób fizycznych, Reklama  . 0

Zmiana linii orzeczniczej MF – wygrane w konkursach ogłaszanych na stronach internetowych nie korzystają ze zwolnienia z opodatkowania PIT

Czy uzyskiwane przez zwycięzców wygrane w konkursach organizowanych w internecie przez wnioskodawcę, w których to konkursach oceniane są materiały o charakterze dziennikarskim będą korzystały ze zwolnienia podatkowego określonego w art. 21 ust. 1 pkt 68 ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych?

W interpretacji z 16 listopada 2011 r. nr IBPBII/1/415-732/11/BJ, Minister Finansów uznał, iż wygrane w konkursach organizowanych i ogłaszanych za pośrednictwem stron internetowych przez przedsiębiorców nie korzystają ze zwolnienia z opodatkowania podatkiem dochodowym od osób fizycznych, przewidzianego dla nagród, których wartość nie przekracza 760 zł, otrzymanych w konkursach i grach organizowanych i emitowanych przez środki masowego przekazu.

Zobacz więcej; IBPBII/1/415-732/11/BJ


Konkursy i nagrody, Podatek dochodowy od osób fizycznych, Reklama  . 0

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!