Różne

Czy powstają różnice kursowe przy rozliczaniu zagranicznych podróży służbowych? Jakim kursem powinniśmy rozliczać pobraną zaliczkę, a jakim koszty podróży służbowych?

Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z 29 stycznia 2013 r. w sprawie należności przysługujących pracownikowi zatrudnionemu w państwowej lub samorządowej jednostce sfery budżetowej z tytułu podróży służbowej, Dz. U. z 2013 r., poz. 167 w paragrafie 20 pkt 3 mówiącego o zasadach rozliczania zaliczek udzielanych pracownikom na pokrycie wydatków na zagraniczne podróże służbowe używa potocznego sformułowania “koszty podróży”, które to sformułowanie wprowadza nieco znaczeniowego zamieszania.

Pojęcie kosztów regulują przecież ustawy o podatku dochodowym oraz ustawa o rachunkowości, natomiast wspomniany przepis rozporządzenia zajmuje się zasadami rozliczania pomiędzy delegującym i delegowanym czyli pomiędzy pracodawcą i pracownikiem, poniesionych w związku z zagraniczną podróżą służbową wydatków. Wydatki te staną się dopiero kosztami w dacie ich ujęcia w księgach rachunkowych. Czytaj dalej →

Różne  . 0

Dostałam kopa !

Ostatnie dwa tygodnie spędziłam na prowadzeniu szkoleń. Jako doradca podatkowy, który zazwyczaj reprezentuje podatników, nagle znalazłam się zupełnie po przeciwnej stronie. Dzieliłam się swoją wiedzą z pracownikami instytucji, która pełni dla wielu przedsiębiorców rolę organu podatkowego.  

Moi Drodzy, dziękuję Wam za pełne zaangażowania razem spędzone godziny. Mam świadomość, że problematyka przez którą wspólnie przebijaliśmy się jest niezwykle szeroka i bardzo trudna w codziennym stosowaniu w Waszej pracy. W trakcie szkolenia zaledwie ją musnęliśmy. Ale spotkanie z Wami skłoniło mnie do kontynuowania tej tematyki w nieco innej formie – w formie internetowego blogu, który stanie się forum pogłębiania wiedzy w zakresie przepisów Ordynacji podatkowej. Stanie się on pomocny w rozwiązywaniu problemów w praktycznym stosowaniu tych przepisów.

Zachęcam do zadawania pytań. I tych pozornie błahych i tych bardzo trudnych. Dzięki nim będę mogła Wam skuteczniej pomagać.

Dostałam więc “kopa” do tworzenia tego blogu – wspólnie z Wami !

Różne  . 0

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!