Sprzedaż internetowa

Czy opłaty Allegro za sprzedaż rzeczy używanych są kosztem uzyskania przychodu?

Załóżmy, że sprzedajesz głównie rzeczy używane, prywatne, które masz dłużej niż 6 miesięcy.

Trzeba wyraźnie oddzielić od siebie dwie sytuacje: uzyskiwanie przychodów z tytułu sprzedaży rzeczy używanych pochodzących z majątku osobistego (nie stanowiącego majątku firmy) i sprzedaż rzeczy zakupionych w celu ich dalszej odsprzedaży.

Czytaj dalej →

Sprzedaż internetowa  . 0

Jak rozliczać sprzedaż używanej odzieży?

Jeżeli przymierzasz się do sprzedaży używanej odzieży, np. ubranek dziecięcych, to powinnaś założyć działalność gospodarczą.

Rozpoczynając prowadzenie działalności w niewielkich rozmiarach możesz skorzystać ze zwolnienia podmiotowego z VAT zawartego w art. 113 ust. 1 i 2 (zwolnienie do kwoty 50.000 zł). Oznacza to, że nie musisz wówczas naliczać VAT należnego od dokonanej sprzedaży i rozliczać się jako podatnik podatku od towarów i usług.

Czytaj dalej →

Sprzedaż internetowa  . 0

Jak fakturować koszty przesyłki

Towar sprzedajesz za kwotę powiedzmy 100 zł brutto, wysyłka 20 zł za pobraniem. Przy czym uśredniony koszt pobrania to ok. 10 zł. Zastanówmy się jak to fakturować.

Czy fakturować 100 zł za towar? Jeśli to rozwiązanie wybierzesz, to jak się masz wytłumaczyć później przed organami z przychodu na koncie w wysokości 120 zł? Czy fakturować 120 zł z wysyłką? A co z VATem?

Czytaj dalej →

Sprzedaż internetowa  . 2

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!