Księgowość

3 najważniejsze zasady współpracy z doradcą podatkowym

Outsourcing usług podatkowo-księgowych ma – z punktu widzenia przedsiębiorcy – wiele zalet. Chociażby oszczędność czasu czy kosztów, gwarancję bezpieczeństwa, przesunięcie odpowiedzialności za ewentualne błędy etc. Zlecenie obsługi na zewnątrz nie zwalnia Cię jednak z dbania o interesy własnej firmy. Aby więc urok podjęcia takiej decyzji nie prysnął, powinieneś zdawać sobie sprawę, że nie jest możliwe całkowite „odcięcie się od tych spraw” i konieczne jest poświęcenie choć trochę swojego czasu i uwagi. Chodzi o to, że współpraca z kancelarią podatkową wymaga regularnego kontaktu. Nie bez znaczenia pozostaje tu też właściwy przepływ informacji z firmy – rzetelne informowanie o wszelkich zjawiskach gospodarczych i okolicznościach im towarzyszących wpływa na prawidłowość dokonywanych rozliczeń czy udzielanych porad. Im więcej danych w odpowiednim czasie dostanie doradca podatkowy czy księgowy, tym lepiej może wspierać, pomagać czy zapobiegać niekorzystnym skutkom. Doradca podatkowy powinien być przy tym postrzegany jako partner biznesowy, z którym warto przedyskutować również planowane inwestycje i transakcje, najlepiej zanim zostaną one sfinalizowane.

Ponieważ zależy mi na wypracowaniu jak najlepszych efektów współpracy, pozwolę sobie przedstawić dosłownie trzy zasady, których przestrzeganie na pewno pomoże nam osiągnąć sukces.

Czytaj dalej →

Controlling, Podatek dochodowy, rachunkowość zarządcza, controlling  Tematy: . 0

Kolejne ułatwienia dla przedsiębiorców

Już od 1 stycznia 2015 r. wejdzie w życie część regulacji ułatwiających prowadzenie działalności w Polsce. Właśnie podpisana przez Prezydenta RP ustawa z 7 listopada 2014 r. o ułatwieniu wykonywania działalności gospodarczej (druk sejmowy 2606) przewiduje szereg uproszczeń dla polskich przedsiębiorców w kilku obszarach. Zmienione zostaną m.in. przepisy dotyczące procedur kontrolnych w portach morskich, przepisy prawa pracy oraz z zakresu ubezpieczeń społecznych, podatków dochodowych, podatku VAT i akcyzy, prawa ochrony środowiska, o podpisie elektronicznym czy administrowaniu danymi osobowymi. Przyjrzyjmy się tym najważniejszym.

Czytaj dalej →

Księgowość  . 0

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!