Czy prowadząc firmę usługową można handlować materiałami?

Na przykład prowadzisz własną firmę budowlaną (usługi) i zastanawiasz się czy w związku z tym na Allegro możesz handlować materiałami budowlanymi?

Oczywiście nie ma żadnego zakazu handlu materiałami budowlanymi na Allegro. Należy oczywiście pamiętać o konieczności zmiany wpisu w ewidencji działalności gospodarczej – niedopełnienie tego obowiązku może być karane grzywną.

Natomiast co do konieczności przejścia na VAT to przypomnę, że zgodnie z art. 113 ust. 1 i 2 tej ustawy, zwolnienie dotyczy tych podatników, u których wartość sprzedaży opodatkowanej nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 50.000 zł. Do wartości sprzedaży nie wlicza się kwoty podatku, odpłatnej dostawy towarów oraz odpłatnego świadczenia usług zwolnionych od podatku, a także towarów, które na podstawie przepisów o podatku dochodowym są zaliczane do środków trwałych oraz wartości niematerialnych i prawnych podlegających amortyzacji.

Tak więc mając świadomość konsekwencji wynikających z rozszerzenia działalności, musisz sam ocenić, czy warto to ryzyko podejmować.

 .
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!


Przeczytaj poprzedni wpis:
Jak fakturować koszty przesyłki

Towar sprzedajesz za kwotę powiedzmy 100 zł brutto, wysyłka 20 zł za pobraniem. Przy czym uśredniony koszt pobrania to ok....

Zamknij