Dane do rachunku przepływów pieniężnych

Rachunek przepływów pieniężnych opiera się na tych samych danych, co rachunek wyników i bilans, tyle tylko, że w przypadku cash flow zostały one układa się je i przetwarza pod kątem wyników typowo kasowych .

Wygląda to tak, że zgromadzone w innych sprawozdaniach informacje przekształca się dla odzwierciedlenia rzeczywistych wpływów, wydatków i konkretnych wyników w postaci nadwyżki lub niedoboru środków pieniężnych. Środki te, to oczywiście nie tylko gotówka znajdująca się w kasie, ale też  pieniądze   na rachunkach bankowych (bieżących i lokat krótkoterminowych), oraz wszystkie ich ekwiwalenty w postaci bardzo płynnych, łatwych do spieniężenia bez utraty wartości papierów,  takich jak czeki, weksle o krótkim terminie wykupu (do 3 m-cy) i wszystkie inne krótkoterminowe inwestycje finansowe.

Przy okazji, warto byś wiedział, że cash flow dostarcza bardzo jasnych informacji również odbiorcy zewnętrznemu, a to poprzez eliminację pewnej dowolności, dopuszczalnej przepisami,  przy sporządzaniu innych sprawozdań finansowych. Dodatkowo sygnał, który generuje ten raport jest bardzo  jasny i jednoznaczny: albo gotówka jest, albo jej nie ma , nie istnieją  żadne gdyby i być może.

 .
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!


Przeczytaj poprzedni wpis:
Pasywa i aktywa częściami bilansu

Majątek firmy, jako coś czym możesz dowolnie dysponować, jednoznacznie wskazuje na swój aktywny udział w procesach gospodarczych i nazywany jest...

Zamknij