Wady outsourcingu usług księgowych

Najczęściej wymienianą wadą outsourcingu jest utrata kontroli nad wydzielaną funkcją. Jest to z pewnością prawda.

Czy jednak można mówić o całkowitej utracie kontroli? Niekoniecznie. Występuje tu raczej zmiana charakteru kontroli, a nie jej utrata.

Zlecając księgowość na zewnątrz tracimy możliwość nadzoru bezpośredniego nad danym działaniem, ale nadal  pozostaje nam kontrola efektów. Można żądać wyjaśnień w zakresie stosowanych rozwiązań, a w razie niedotrzymania ustalonych parametrów jakościowych przewidywane są zwykle kary umowne.

A może boisz się, że oferowana jakość usług w rzeczywistości będzie niższa od oczekiwanej? Zawsze występuje takie ryzyko. Wcale nie jest wykluczone, że zatrudniona przez ciebie osoba będzie wykonywała swoje zadania lepiej od firmy outsourcingowej.

Wiedz jednak, że biura rachunkowe muszą przejść z czasem naturalny weryfikator jakości oferowanych usług jakim jest konkurencja rynkowa. Jeżeli świadczone usługi będą niskiej jakości, bądź cena będzie zbyt wysoka zleceniobiorca nie utrzyma się na rynku. Dlatego w jego interesie, tak jak każdej jednostki usługowej, jest jak najlepsze dostosowywanie się do potrzeb klienta.

 .
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!


Przeczytaj poprzedni wpis:
Inne korzyści z outsourcingu usług księgowych

Ważnymi uwagi korzyściami płynącymi z outsourcingu są uwolnienie środków pieniężnych oraz poprawa wskaźników finansowych. Aby dostrzec te zależności trzeba popatrzeć...

Zamknij