Korzystaj z doświadczenia biura rachunkowego

Korzyść efektu doświadczenia, to jak sama nazwa mówi wiedza, którą dysponuje firma outsourcingowa – księgowa (popularne „know-how”, czyli „wiedzieć jak”).

Zleceniobiorca dysponując szerszą kadrą może odpowiednio dopasować otrzymane zadania do kompetencji swoich pracowników. Pracownicy o niższych kwalifikacjach i niższej stawce wynagrodzenia mogą realizować zadania łatwiejsze, a bardziej skomplikowane problemy będą powierzane osobom z większym doświadczeniem. Na taki podział kompetencji zwykle zleceniodawcy nie mogą sobie pozwolić i wszystkie czynności wykonuje np. główna księgowa.

Ważnym motywem zlecenia pewnych funkcji na zewnątrz przedsiębiorstwa jest chęć poprawy jakości. W przypadku usług księgowych ma ona polegać przede wszystkim na dostarczaniu trafnej i szybkiej informacji. Biuro rachunkowe opiera się głównie na wiedzy swoich pracowników i to zwykle wiedzy kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu specjalistów, którzy w razie potrzeby będą zajmować się analizą sytuacji w twojej firmie. Jak mówi znane przysłowie „co dwie głowy to nie jedna”, i chociaż każdego zleceniobiorcę prowadzi najczęściej jeden przedstawiciel (opiekun) firmy outsourcingowej to zawsze w razie potrzeby może skonsultować się w trudnej sprawie z kolegą po fachu. Taka sytuacja w małej firmie praktycznie nie może zaistnieć.

Dla biura rachunkowego zatrudniającego całą rzeszę księgowych i obsługującego wielu klientów racjonalniejsze jest również korzystanie z najnowszych rozwiązań technologicznych w zakresie rachunkowości, co generalnie sprowadza się do zaopatrzenia w nowoczesne oprogramowanie do prowadzenia ksiąg oraz późniejszej obróbki danych i kreowania raportów. Drogie programy finansowo-księgowe mogłyby być nieopłacalne nawet dla średnich przedsiębiorstw, a co dopiero dla małych spółek lub osób fizycznych prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą. Stosowanie najnowszych rozwiązań informatycznych podnosi zaś zarówno efektywność kosztową jak i jakościową – głównie dzięki możliwości generowania lepszych zestawień i raportów.

 .

Jedna odpowiedź do Korzystaj z doświadczenia biura rachunkowego

  1. Marcin Kaminski 6 września 2008 w 20:49 #

    Należy jednak uważać, gdyż zdarza się, że w takim biurze teoretycznie łatwe zadania są zlecane pracownikom o miernych umiejętnościach. Sam miałem taką ‘przygodę’, gdzie przez pół roku moje księgi były prowadzone przez osobę z fatalnymi umiejętnościami. Gdy się zorientowałem, że coś jest nie tak to odebrałem swoje księgi w celu weryfikacji. Niestety znalazłem tam karygodne uchybienia, a biuro nie poczuwało się do odpowiedzialności. Korektę zleciłem innemu biuru, na które musiałem wydać własne pieniądze, do tego zapłacić karne odsetki i nalatać się w celu wyjaśnienia sprawy. Biuro na wezwania kancelarii prawniczej nie reagowało, po podliczeniu ewentualnej kary dla biura okazało się, że nie opłaca się kierować sprawy do sądu.
    Także korzystać należy z usług tylko sprawdzonych i doświadczonych biur i zawsze należy poświęcić czas na taką weryfikację przed podpisaniem umowy. Bo niestety, jak w każdym biznesie zdarzają się czarne owce, które w dodatku żerują na początkujących przedsiębiorcach.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!


Przeczytaj poprzedni wpis:
Jakie składniki majątku możesz lub powinieneś amortyzować?

Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się prosta, w praktyce jednak napotykasz pewnie trochę problemów choćby z klasyfikacją nabywanych przedmiotów,...

Zamknij