Do czego służy rachunkowość?

       Pierwszą twoją reakcją, w odpowiedzi na tak postawione pytanie,  będzie prawdopodobnie przypomnienie sobie o obowiązku  naliczania i odprowadzania podatków i  wniosek,  że prowadzenie rachunkowości niezbędne jest dla celów  podatkowych i ewentualnej kontroli ze strony  urzędów skarbowych czy ZUS.

Być może w następnej kolejności dostrzeżesz konieczność spełnienia wymogów instytucji finansowych, z którymi współpracujesz prowadząc działalność ( banki i ubezpieczyciele). W takim  kontekście rachunkowość postrzegana jest jako zło konieczne, a zawodowi księgowi i analitycy finansowi  jako wyspecjalizowana kadra, przetwarzająca informacje na potrzeby wyżej wymienionych odbiorców, czyli potrzeby typowo zewnętrzne.

Tymczasem  jest to zaledwie jeden z obszarów działań,  mających na celu odwzorowanie   procesów zachodzących w firmie,  nie tylko na potrzeby zewnętrznych odbiorców informacji, ale przede wszystkim dla jej właścicieli i zarządców.

A czym jest dla Ciebie? Utrapieniem czy przyjacielem wspierajacym w interesach?

zapraszam do podzielenia się komentarzami na ten temat

zajrzyj i zadaj pytanie

www.FinanseTwojejFirmy.pl/zapytaj
 

 .
Nie ma jeszcze komentarzy.

Dodaj komentarz

Podane dane będą przetwarzane w wymienionym celu zgodnie z Polityką Prywatności.

Zaprojektowane przez Klienter.pl

POBIERZ niezbędnik dla przedsiębiorców na temat prawa podatkowego ZA DARMO
x


Wpisz Imię: *
Wpisz Email: *

Uzyskaj natychmiastowy dostęp!


Przeczytaj poprzedni wpis:
Zasady przywracania terminu do dokonania czynności

Upłynął twój termin złożenia odwołania w sprawie postępowania podatkowego? Nie wiesz czy istnieje możliwość odwołania się do wyższej instancji? Zanim...

Zamknij